Najnovšie

Luboš Lovecký: Práca vyhadzovača nie je pre každého

Hlavní partneri

Ahoj Ľuboš, povedz nám, ako si sa dostal k práci vyhadzovača?

Ako 17 ročný som začal chodiť po diskotékach a sledovať prácu ostatných vyhadzovačov. Vtedy som si povedal, že raz takúto prácu chcem robiť. Začal som na sebe tvrdo makať a po asi dvoch rokoch cvičenia som dostal prvý džob od Davida Helta. Pamätám si, že to bolo v Paládiu v Hodoníne.

Ako prebiehala Tvoja prvá noc na bráne?

Práve vrcholila éra Turkov v „Paládku“ a z toho som bol ako 19 ročný chalan dosť nervózny. Hneď prvý večer som musel riešiť veľa konfliktov.

Všetky si ich úspešne vyriešil?

Našťastie som na to vtedy nebol sám. Mal som tam kolegu, lebo zvykom je chodievať vo dvojke. Vtedy som bol ešte mladý, horkokrvný a bolo v móde používať päste. A tak sme im s kolegom museli vysvetliť pravidlá hry.

Požívajú sa päste ešte aj dnes?

Kedysi sa dalo všetko vyriešiť fackou a v kluboch bol poriadok. Dnes na Ťa zavolajú policajtov aj za tú „posr.tú „ facku, aj keď by si ju často niektorý aj zaslúžili. No môžem im maximálne dohovoriť a slušne ich vyzvať, aby opustili klub. Aj keď niekedy ani to nepomôže a musím im k tomu dopomôcť.

Aký bol Tvoj najhorší zážitok z klubu?

Asi najhoršie, čo sami doteraz stalo, sa odohralo v už spomínanom “Paládku”. V klube sme vtedy boli len traja vyhadzovači a pustilo sa do nás asi deväť Turkov so sklenenými fľašami. Kolega na nich vtedy použil celý “slzák” a my sme museli použiť aj teleskopy. Vtedy išlo vážne do tuhého a bolo tam dosť  tureckej krvi. Našťastie sme situáciu zvládli.

Je podľa Teba vhodná práca vyhadzovača pre každého?

Zažil som už aj situácie, kedy som dostal mladého kolegu, ktorý si počas noci vymieňal čísla z babami, a keď sa niečo udialo, tak som problémy musel riešiť sám, lebo kolega mal iné povinnosti. Haha.

Chalan, ktorý chce robiť prácu vyhadzovača musí v prvom rade vzbudzovať aspoň trochu rešpekt, ale nie je nutnosťou byť “nabúchaný”. Netreba zabúdať aj na to, že by mal byť odolný psychicky, správne dokázať odhadnúť situáciu a riešiť ju s chladnou hlavou.

Raz sa mi dokonca stalo na Pivných slávnostiach v Holíči, že tam prišlo k bitke a kolega, ktorý bol so mnou zbadal bitku prvý a rýchlo sa išiel schovať a nepovedal ani pol slova.

Ako si v tej situácii reagoval?

Nemal som na výber žiadnu inú možnosť, než ten problém vyriešiť sám. Našťastie to bola bitka starých chlapov a keď som tam nabehol, tak všetko rýchlo pochopili.

A čo si povedal kolegovi?

V tých nervoch som za ním prišiel a pýtam sa ho: “Kam si do pi.e išiel?!” Vyhováral sa, že nič nevidel a išiel na WC. Našťastie sme spolu odvtedy vo dvojke už nikdy nerobili. Vtedy som si uvedomil, že je dosť podstatné, keď sa môžeš na svojho kolegu spoľahnúť a vieš, že Ťa nenechá v sra.kách, keď sa niečo zomelie. 

Isto nie je Tvoja práce len o problémoch. Čo máš na tejto práci najradšej?

Počas mojej kariéry som stretol veľa celebrít, spoznal veľa nových kamarátov a hlavne pekných báb. To je podľa mňa na tom všetkom najlepšie.

12965982_1560936087536948_1668844138_n

Spoznal si v klube aj svoju priateľku?

Paradoxne sme sa zoznámili na služobnej ceste v deň mojich narodenín.

Máš 28 rokov, čiže si v obore už viac ako 9 rokov. Neunavuje Ťa neustále riešiť problémy „najeb.ncov“?

Tak to vieš, že unavuje. Už som viackrát rozmýšľal, že s touto prácou skončím. Deväť rokov som nezažil poriadny víkend. No je pravda, že táto práca mi už prirástla k srdcu a nie je to ľahké prestať. Je to ako s fajčením. Keď sa aj stane, že mám raz za čas voľný víkend, tak zistím, že mi ten kontakt s ľuďmi už chýba.

Čo by si na záver odkázal naším čitateľom?

Aby svoje problémy v klube neriešili sami a vždy sa obrátili na vyhadzovača. Práve vtedy vzniká najviac problémov. Dobré by bolo, keby ich riešia až na druhý deň s čistou hlavou. A najlepšie by bolo, keby nemá nikto žiadny problém. A úplne na záver sa chcem poďakovať Dávidovi Heltovi, za to, že mi umožnil robiť túto prácu a všetkým chalanom “sekuriťákom”, za to, že mi kryli chrbát.

Ďakujeme za rozhovor.

7 Komentárov k Luboš Lovecký: Práca vyhadzovača nie je pre každého

  1. tuto prácu som robil 10rokou a najlepší tréning bol keď prišlo 30 vojakov na nás troch vyhadzovačov :) Nie je to len iba pri sile ale je to niečo ako hrať šach kde sa musí vedieť dopredu čo robiť Inak tie posledné slová sú pravda,len škoda že to v praxi nefunguje

  2. No to je kaja…len blablabla :-D:-D:-D

  3. Je pekne tu nakydať na niekoho nejaké nepravdy a blaboly. Bol by som zvedavý na konfrontáciu medzi predtým spomenutým Kájom a tu vypovedajucim vyhadzovačom! Bolo tu celkom dosť pošpinené meno spomínaného Káju a poprosil by som o nápravu!!! Ďakujem a prosím odpoveď!

  4. A čo sa podpisovať pod komentáre

  5. Presne tak je to špinava a krvavá práca

  6. To čo je za článok??? Na budúce dajte rozhovor so zlodejom, aké má on vzrušujúce povolanie. Nemá to úroveň!!! Fuj.

  7. Chalani ved ja sa ničoho nebojim, sak ma poznate. Kaja

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


*