Najnovšie

Skalickí vinári zahájili vinársky rok 2017 výročnou schôdzou!

Hlavní partneri

Záhorie už o dávna patrí k obľúbeným vinárskym oblastiam. Vo viacerých kútoch nášho regiónu sa pestujú rôzne odrody a dlhoročne získavané recepty na spracovanie vína sa dedia z pokolenia na pokolenie. Skalickí vinári zahájili svoj vinársky rok 2017 výročnou schôdzou.

Aj v Skalici sa stretávajú ľudia s touto spoločnou záľubou a vymieňajú si skúsenosti, ktoré sú mnohokrát veľmi cenné. Títo ľudia sa zhromažďujú pod združením “Vinohradnícky spolek Skalica“.

Svoj vinársky rok 2017 otvorili výročnou schôdzou, ktorá sa konala v spolkovom dome v Skalici. Zaoberali sa viacerými témami a riešili problematiku našich oblastí. Zúčastnilo sa jej 78 členov z celkového počtu 147.

Hneď v úvode privítal všetkých zúčastnených predseda spolku Ladislav Nemčovský a tajomník Ladislav Uhrík. Na výročnej schôdzi sa riešili témy ako premnoženie zveri a škody nimi spôsobené, prepoľovanie vinohradníckych oblastí  a tiež vedomé znečisťovanie ciest traktormi. Dôležitou súčasťou tejto schôdze bolo hlasovanie o pripojení sa českej obce Rohatec k družbe. Hlasovanie však dopadlo zamietnutím tejto žiadosti.

Zástupca záhradkárskeho zväzu Jozef Bačík odovzdal predsedovi spolku diplom za poskytnutie výstavných vzoriek na výstave v Holíči. Schôdzu uzavreli poďakovaním za prítomnosť všetkým zástupcom družobných organizácií.

Zdroj, foto: FB/ Vinohradnícky spolek Skalica

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


*