Najnovšie

SRDCE ZÁHORIA STE VY: Erika Litecká nám porozprávala o svojej premene

Hlavní partneri

Ahoj Erika, môžeš nám na úvod povedať, ako si sa dostala k diéte Cambridge?

Ahoj, tak ja som trpela celý život nadváhou a skúšala milión diét. No nič nefungovalo. Jedného dňa prišla moja teta, ktorá kvôli ochoreniu štítnej žľazy pribrala a mne išli vypadnúť oči,  keď bola o polovicu chudšia, ako keď som ju videla naposledy. Opýtala som sa jej, ako to dokázala, tak rýchlo a ona mi odporučila túto diétu.

Na fotografiách je vidieť Tvoja úžasná premena. Povedz nám, čo Ťa motivovalo k tejto výraznej zmene?

Moja motivácia bola jasná. Celý život tučná a keď som videla, že to ide takto super tak som neváhala. Motivovali ma rýchle výsledky v podstate bez námahy. K tomu sa pripojil priateľ, ktorý dosť cvičí a jeho tehličky na bruchu a motivácia pre mňa bola na svete.

 Koľko kilogramov a za aký čas sa Ti vďaka tejto diéte podarilo zhodiť?

Za prvý mesiac som schudla najviac. Asi 10 kíl, ale väčšina z toho bola voda a vyprázdnenie čriev. Potom som chudla v priemere 1-2 kilá za týždeň. Dokopy som v prvej fáze úplnej náhrady stravy  schudla asi 18 kíl. Potom nasledovala druhá fáza prechodu na pevnú stravu, kde som produkty cambridge kombinovala s jedlom . Tam som schudla ešte tri kilá. To boli kilá vďaka diéte. Po jej skončení som sa zaradila na zdravý životný štýl a pohyb. Schudla som potom ešte nejaké to kilo. Čiže dokopy moje premena trvala 3 mesiace. Diéta pre mňa bola ako super odrazový mostík pred novým životom. Nezačala som sa zase prejedať, skôr som mala potrebu začať si pripravovať jedlo inak a zaradiť aj ten pohyb. Predsa lepšie sa vykonáva nejaký pohyb, keď máte 63 kíl, než 90. :)

12932798_916064338510743_2747336241641028187_n

Predpokladám, že toto rozhodnutie si vyžaduje veľkú disciplínu a odhodlanie. Čo všetko si počas svojej premeny musela obetovať?

Chce to pevnú vôľu, to je pravda. Ale povedala som si, že nevydržím dva mesiace? Veď tie kilá som si tak dlho pestovala a môžem ich dať dole za tak krátku dobu? Pri diéte sa konzumujú len tri produkty cambridge a je povolená biela a zelená zelenina. Takže som si doslova musela odtrhnúť od úst všetko ostatné jedlo. Prvé dva týždne boli ťažké, priznávam. No potom sa scvrkol žalúdok a už mi to ani neprišlo. Robila som to automaticky  a dopredu ma hnali tie kilá, ktoré boli každý deň vidieť na váhe aj v zrkadle. Obetovala som akurát tie veľké veci XXL v šatníku a vymenila za S a M :)

 Určite na Teba počas premeny dopadli ťažšie chvíle, čo si vtedy robila, aby si s tým s tým neskončila?

Ak prišla kríza dala som si zelerové hranolky, alebo som sa išla prejsť. Ja som to niesla ale v pohode. Len tie prvé dva týždne, než som si zvykla. Inak som to nejako neriešila. Nastavila som sa na takýto režim a ten som si držala.

 Čo na tomto celom procese bolo pre Teba najťažšie a čo zasa najkrajšie?

Ja som „samotriezniteľ “, pozerala som každý deň zdravé recepty a už som sa tešila, ako si po skončení diéty budem zdravo variť a krabičkovať si jedlo, vypekať zdravé koláčiky. Dočkala som sa a ubehlo to ako voda. Teraz sa teším z toho, že to môžem robiť a mám dokonca -25 kíl. Vyplatilo sa. To je pre mňa zároveň aj to najkrajšie, že sa môžem realizovať. Táto diéta ma priviedla k tomu robiť poradcu, a je úžasné chodiť do prace s pocitom, že vlastne nejdete do prace ale idete vykonať nejaký koníček, ktorý vás baví. Som vďačná, že som dostala možnosť túto premenu absolvovať a dúfam, že s tým pomôžem aj veľa ľudom, ktorí trpia tým istým problémom a už nevedia, čo s tým.

 Ako reagovali na Tvoju zmenu muži v Tvojom okolí?

HAHA, no, muži reagujú pozitívne. Vždy som bola šedá myška, ktorú si muži veľmi nevšímali. Teraz je to naopak a teším sa záujmu. No ja som si našla priateľa v období, keď som bola tučná. Miloval ma tučnú, chudú, nenamaľovanú, alebo  namaľovanú, ale takú aká som bola a ja sa chcem páčiť hlavne  nemu.

1

2

 Čo by si na záver odkázala naším čitateľom?

Odkázala by som im, aby neváhali, nečakali na pekné počasie, na pondelok, alebo na prvá deň v mesiaci. Nevyhovárali sa na bolesti, choroby, alebo nedostatok času. Je to jednoduchá diéta, kde ide len o ich vôľu. Osud budú mať vo svojich rukách a kilá na váhe pôjdu motivačne stále dolu. Ak budú chcieť zmeniť svoj život s radosťou im s tým pomôžem :)

 Ďakujeme za rozhovor.

Ak vás zaujala Erikina premena natoľko, že by ste sa o nej chceli dozvedieť viac, dajte “LIKE” na jej FB stránke, kde sa dozviete všetky aktuálne informácie.

Bez názvu

1 Komentár k SRDCE ZÁHORIA STE VY: Erika Litecká nám porozprávala o svojej premene

  1. Najlepšia dieta je NEŽRAŤ. ale iba jesť.

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


*