Najnovšie

Dohryzeného muža zachránila záchranárka Peťka! Takto nám opísala desivé chvíle počas krvavého útoku.

Hlavní partneri

V pondelok 25. júla popoludní v skalickom Hájku zaútočil pitbull na svojho majiteľa. Ten mal veľké šťastie, pretože tento krvavý incident z okna videla záchranárka Peťka, ktorá mu zachránila život!

Rozzúrený pes napadol svojho pána tak intenzívne, že mu pretrhal šľachy a tepnu. Majiteľ len bezmocne ležal na zemi a zúfalo kričal o pomoc. Celý incident videla záchranárka Peťka, ktorá aj napriek strachu o svoj život vbehla do nebezpečnej situácie medzi rozzúreného psa a zraneného muža. (Viac sa o včerajšom incidente dočítate TU)

Dnes sa nám túto hrdinku podarilo vypátrať a spýtali sme sa jej, ako prebiehali dramatické chvíle počas krvavého útoku:

“Bola som doma a deti sa hrali pred činžiakom. Začula som silný krik a vtom dobehli, že jedného pána hryzie pes. Okamžite som zobrala kufrík na ošetrenie a vybehla von. Videla som rozzúreného psa, ako útočí po mužovi. Až neskôr som sa dozvedela, že to bol jeho majiteľ. Druhý muž psa odtrhol a snažil sa ho udržať, no bol nezvládnuteľný. Ja som toho zraneného muža rýchlo odtiahla ďalej. Mal zranené ruky a silné krvácanie, ktoré som mu musela zastaviť. Potom sme už volali sanitku, ktoré muža previezla do nemocnice.”

Na otázku, čo sa jej v týchto chvíľach odohrávalo v hlave odpovedala, že sa veľmi bála o svoje deti, ktoré sa v tom čase hrali vonku. Rýchlo ich poslal späť domov, aby sa nestalo ďalšie nešťastie. Za tento obetavý čin, si Peťka zaslúži náš veľký obdiv.

Bc. Petra Balážiková

Pôsobí ako záchranárka urgentnej starostlivosti na oddelení ARO v skalickej nemocnici, v sanitke v Skalici, Gbeloch a Galante. Zúčastňuje sa rôznych záchranárskych súťaží, kde pravidelne boduje! Naposledy dávala prvú pomoc na medzinárodnej súťaži, kde sa zo všetkých záchranárov umiestnila na prvom mieste.

Podľa neoficiálnych informácií portálu Srdce Záhoria mal zranený muž, ktorý nezvládol výchovu svojho nebezpečného psa podstúpiť ešte v ten istý deň operáciu rúk. Lekári mu údajne museli pozošívať roztrhané šľachy. Po operácii mal odmietnuť hospitalizáciu v nemocnici a v nočných hodinách mal byť prepustený do domácej starostlivosti. Ruky má údajne natoľko poranené, že mu hrozí plastická operácia.

Takýto názor má na celý incident skúsený kynológ Libor Zlámal: 

Na našej Facebookovej stránke sa rozpútali diskusie o celom incidente. Ľudia sa rozdelili na dva tábory. Jedni zastávajú názor, že za vzniknutú situáciu môže pes. Druhá skupina dáva toto nešťastie za vinu majiteľovi. Oslovili sme teda Libora, ktorého sme vám predstavovali TU, aby nám povedal svoj názor na toto nešťastie:

“Vôbec nie je problém v rase psíka, ale je potrebne sa zamyslieť nad prístupom majiteľa psa. Ako sa vlastne k psíkovi choval? Neurobil chybu pri socializácii a výchove psa? Aké ma majiteľ skúsenosti so psami? A takto by som vedel pokračovať… Možno by sme prišli na to, že majiteľ urobil veľa chýb a tieto sa otočili v jeho neprospech pri párení.

Musíme si uvedomiť, že pes je v takej situácii pod tlakom a má zvýšený adrenalín. Možno vzťah medzi psom a majiteľom bol tak vypätý, že ho psík vnímal ako soka. Ľudia bez skúsenosti by si plemena so svojskou povahou nemali zaobstarávať. Ak k tomu príde, pretože sa im tieto rasy páčia, mali by ich prvé kroky smerovať k odborníkom, ktorí im pomôžu a budú im podporou v začiatkoch.

382188_625635014118284_2052391343_n

Na zaver, len krátke zhrnutie: Je to kruté, ale za napadnutie si môže majiteľ sám, pretože nepoznal svojho psa a nebol jeho vodca.” Povedal pre portál Srdce Záhoria Libor Zlámal. Ak ste sa našli v týchto slovách a rozhodli ste sa, že so svojím psíkom potrebujete pomôcť kontaktuje tohoto skúseného kynológa na Facebooku, alebo na stránke chcempsa.sk

 

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


*