Najnovšie

AKTUÁLNE: Na Krivých Kútoch sa akosi zabudlo na jednu podstatnú vec!

Hlavní partneri

Keď sa pred rokmi začalo s výstavbou v skalických Krivých kútoch, akosi sa zabudlo na jednu podstatnú vec. Príjazdové komunikácie.

Podľa informácií od čitateľov obyvatelia Širokej ulice, Vrchovského či Suchého riadku veľmi rýchlo začali pociťovať zvýšený počet áut a to aj ťažkej techniky. Prečo? Lebo jediná regulárna cesta na Krivé kúty vedie úzkym hrdlom spojnice ulíc Suchý riadok a Široká (paradoxne príliš široká nie je).

V súčasnosti je to už s dopravou katastrofa, nehovoriac o tom, že cesty na Krivých kútoch sú úzke, niekedy dokonca nezodpovedajú normám, lebo developeri rozparcelovali aj pozemky, na ktorých mali stáť tri štyri domy a dnes ich tam stojí šestnásť. A tak sa pristúpilo k „riešeniu“, ktorým je vyasfaltovanie poľnej cesty na vrchole Krivých kútov.

Stavebné povolenie bolo vydané 6.5. Obyvatelia domov, s ktorými bude asfaltka susediť z toho nadšení nie sú a vyvstáva otázka, či to pomôže spomínanej doprave v spodnej časti. Obyvatelia spomínanej lokality sa domnievajú, že takmer vôbec. Obávajú sa, že cestu budú používať iba obyvatelia, ktorí to majú pri vyústení tejto cesty k domom najbližšie. Lenže tích je len veľmi malý počet.

Keďže tí, ktorí bývajú v strednej a spodnej časti nebudú obchádzať stovky metrov, zvlášť, ak budú prichádzať z časti od Didaktiku. Riešením by mohlo byť vybudovanie cesty v predĺžení ulice Rastislavova, ale …. tam nie sú vysporiadané pozemky a očividne sa do toho nikomu nechce ísť. A tak sa problém akože vyrieši spomínanou cestou na vrchole kopca.

Trochu matematiky – ak by niekto do dolnej časti Krivých kútov išiel od Strážnickej školy, tak cez Širokú ulicu je to nejakých 800 metrov. Ak by išiel po plánovanej novej ceste, bolo by to takmer dva kilometre. Prípadný spomínaný prepoj cez Rastislavovu kilometer.

9 Komentárov k AKTUÁLNE: Na Krivých Kútoch sa akosi zabudlo na jednu podstatnú vec!

 1. A myslím si že to nie je jediná vec na ktorú sa zabudlo… Žiaden obchodík, žiadna reštaurácia, len domy nasekene jeden na druhý. V jednom dome sa griluje a štyri sú zadýmené.

 2. aj kostol nechcete do pice ,co ste cakali?? sak tam ked bude prsat 3 dni vkuse ty vase domy idu dole kopcom 😀

 3. Zidna zeleň,žiadne hrisko pre deti vubec nič!Katastrofa!

 4. to si zabil 😀

 5. lavicka na sedenie, kusok volneho travnika, park, oddychova zona, nejaky pristresok alebo altan, zopar stromov, obchod, kaviaren, restauracia, hospoda,…. je tam viacej veci ktore chybaju k tomu aby ta cast bola “obyvatelna”

  • Ty si kompletny? Ked mas rodinny dom tak si toto vsetko ( lavicka na sedenie, kusok volneho travnika, park, oddychova zona, nejaky pristresok alebo altan, zopar stromov) predsa vies zaobstarat na svojom pozemku len si nesmies kupovat kralikaren s vybehom…
   Vsetko ostatne ako obchod, restauracia a pod. ti ponukne centrum mesta vzdialene nehoraznych 1,5 km co je pesi 5 minut.
   Nechcel by si tam este napr. aquapark pripadne aj so stadionom?
   Lokalita Krivé kúty mesta Skalica je určená na individuálnu bytovú výstavbu rodinných domov, to si treba uvedomit.
   Jediny opodstatneny problem vidim v pristupovej komunikacii.

 6. Do desiatich rokov to budú Trávniky II.

 7. Co sa tyka pristupovej cesty, tak rozhorcenie plne chapem. Ale myslim, ze park, altan, detske hrisko, obchod, kaviaren, restauracia, hospoda nie su tak daleko – v centre. Tuto obciansku vybavenost nemaju ani sekcie domov Hurbanova-Nesporova-Holleho-Valachova-Bajanova-Obr.mieru-Duklianska. Sice maju nedaleko Brckov na jednej a Hajek a Druzbu na druhej strane, ale z niektorych casti je to podobne daleko ako z KK do centra ;-)A nemyslim si, ze tato cast Skalice je vdaka tomu “neobyvatelna”.

 8. Dnes nam vykosili burinu aku inde nemate mala niekde aj meter sama kopriva to je velke plus ze bude cesta sa tesime aspon nieco Rastislavova je asi nerealna ti co tam byvaju sa vyjadrili asi 3 domy tam stoja ze oni si nepraju asfaltovu cestu to je dobre ked maju taku pravomoc……..Autobus by sa mohol predlzit az hore je tu vela deti do skoly a aj dochodcov na nakupy nie kazdy ma auto a pocitajte s tym ze ak auto mate vzdy ho nebudete mat a autobus by bol vyborny.

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


*